První pomoc na cestách Štěpána Trojánka

První pomoc na cestách

Minule jsme vám přinesli článek o první pomoci na cestách z mého pohledu instruktora první pomoci. Jak se dívají na první pomoc zkušení cestovatelé?

Přinášíme vám krátký rozhovor se Štěpánem Trojánkem, zakladatelem cestovatelského obchodu Pod 7 kilo. Má rád cestování všeho druhu, do přírody i do měst, v dalekém zahraničí i v ČR. Objevování nového je součástí Štěpánovi podstaty a proto rád cestuje, ale i třeba chodí ulicemi, kterými ještě nešel.

Jakým způsobem nejraději cestuješ?

Snažím se cestovat jen s příručním zavazadlem a nalehko, protože bez velkého zavazadla jsem svobodnější a o pocit svobody mi při cestování hodně jde. Moje posedlost lehkým vybavením mě před lety přivedla k založení obchodu pro cestovatele Pod 7 kilo.

Jaké jsou tvé nejzajímavější navštívené destinace?

Asi Taiwan, Kuba, Kanada. Zjistil jsem ale, že intenzita a kvalita zážitků nesouvisí příliš s exotičností destinace. Nuda a frustrace se může dostavit na Seychelech stejně, jako si můžu užít odpoledne ve vesnici za Prahou.

První pomoc na cestách Štěpána Trojánka

Jak probíhá tvá zdravotnická příprava před delší cestou?

Mám sestavenou základní lékárničku s tím nejnutnějším. Kontroluji expirace a doplňuji použité léky. Platíčka zespodu lepím izolepou, více pak vydrží.

Musel jsi na cestách řešit nějaké zdravotní komplikace?

Naštěstí nic zásadního. V Asii jsem měl několik dní velký průjem, ale zachránily mě léky od kamarádky, která předtím byla v nemocnici kvůli témuž.

Jaký máš názor na cestování s dětmi?

Je jistě složitější a má zřejmě jinou dynamiku, než bez nich. Ale děti zatím nemám, takže nemůžu soudit ?.

Kam se chystáš příště?

To je otázka. Lákají mě Kanárské ostrovy. Je tam možnost udělat pár rozmanitých kratších treků v horách a hlavně možnost stanovat na vyhrazených místech legálně v národních parcích. Je třeba se ale s předstihem zaregistrovat a vyzvednout si povolení. Na tom ztroskotal nápad jet tam narychlo na Silvestra.

První pomoc na cestách Štěpána Trojánka

Štěpáne, díky za inspirativní rozhovor a přejeme hodně štěstí při dobívání Kanárů i při podnikání.

A co vy? Byli jste také v nějaké neobvyklé zemi, kam se na dovolenou  běžně nejezdí? Dejte vědět do komentářů, rádi se o vás dozvíme víc.

Komentáře